Intymność i fizyczny dotyk

0
844

Dobre życie seksualne w każdym wieku odnosi się nie tylko do stosunku fizycznego, ale także do intymności i dotyku, które mogą przynieść korzyści każdemu. Mówiąc o oczekiwaniach, które masz, rosną szanse na poprawę życia seksualnego.

Rozpoczęcie romantycznej kolacji lub śniadania lub podzielenie się romantyczną lub erotyczną literaturą i poezją przed uprawianiem miłości to świetny sposób na nawiązanie kontaktu z partnerem.

Trzymaj partnera za rękę i często mów jej, że ją kochasz. Unikaj krytykowania jej i skup się na pozytywnym sposobie, w jaki się czujesz. Zrelaksuj się razem, masując lub biorąc kąpiel. Relaks zwiększa pewność siebie i komfort, co pomaga przy suchości pochwy i zaburzeniach erekcji.

Seks to nie tylko seks penetracyjny, to po prostu sposób na pełny seks

W przypadku niektórych par może to być niemożliwe z powodu problemów fizycznych i emocjonalnych, dlatego dotykanie, całowanie i inne intymne kontakty seksualne, takie jak masturbacja i seks oralny, mogą być równie satysfakcjonujące. Musisz teraz dowiedzieć się, co działa w Twoim przypadku, a nie, co działało, gdy byłeś młodszy.

Doświadczaj różnych pozycji seksualnych, które sprawią, że oboje poczujecie się komfortowo i przyjemnie. Stosowanie lubrykantu jest świetne w przypadku suchości pochwy i może naprawdę pomóc

Sprawdź składniki znajdujące się w lubrykancie, nawet jeśli został Ci przepisany, ponieważ niektóre lubrykanty mogą mieć wysoką osmolarność, która może powodować podrażnienia delikatnych tkanek sromu i pochwy. 

Zmiana rutyny może być ożywcza, ale może również poprawić twoje życie seksualne. Staraj się uprawiać seks o różnych porach dnia, kiedy oboje macie więcej energii lub gdy środki przeciwbólowe miały czas na pracę. Poranny seks może Cię obudzić i poprawić samopoczucie.

Ciesz się zabawnym i figlarnym seksem. Wprowadź nowe elementy do swojego życia seksualnego, takie jak świece do masażu, dobry lubrykant, dobrze wykonana zabawka erotyczna, zarówno dla niego, jak i dla niej. Kiedy kobieta przechodzi menopauzę, ściany pochwy tracą pewną elastyczność, co sprawia, że ​​seks staje się niewygodny. Proces ten można spowolnić poprzez aktywność seksualną.

Jeśli nie można przeprowadzić seksu penetrującego , równie skuteczna jest masturbacja, używając rąk, wibratora lub wibratora, aby pomóc rozciągnąć ściany pochwy.  Wykonując regularne ćwiczenia kegla z użyciem kulek kegla , można poprawić elastyczność ścian pochwy.

Ciesz się znowu seksem

Niektóre starsze pary rezygnują z seksu z powodu problemów emocjonalnych i zdrowotnych, ale nie powinno to mieć miejsca. Bariery emocjonalne, takie jak stres, lęk i depresja, mogą wpływać na zainteresowanie i podniecenie seksualne. Omawiając te kwestie z partnerem, rodziną lub lekarzem, będziesz w stanie rozwiązać problem.

Obraz ciała może powodować problemy, sprawiając, że czujesz się mniej atrakcyjny dla swojego partnera, ale wiele osób nie zauważa tych zmian, akceptuje Cię i kocha Cię za to, kim jesteś. Akceptując te zmiany jako naturalne, nie tylko poczujesz się lepiej, ale staniesz się bardziej atrakcyjny dla innych. Zaufanie i uczciwość mogą być zarówno seksowne, jak i atrakcyjne.

Zaburzenia erekcji, uderzenia gorąca lub suchość pochwy to naturalne zmiany, które można przezwyciężyć. Gdy zaczniesz regularnie uprawiać seks, sprawy się poprawią i zaczniesz cieszyć się seksem, nie mogąc się doczekać następnej gry.

Dieta, ćwiczenia i zdrowie

Jeśli uprawiasz sport ze swoim partnerem, możecie się nawzajem zachęcać i wzmacniać swoje relacje. Ćwiczenia mogą zmienić kształt ciała, zwiększając pewność siebie. Mogą poprawić twoją wytrzymałość, pozwalając ci przedłużyć stosunek seksualny i promować ogólne dobre samopoczucie twojego ciała, zarówno emocjonalnie, jak i fizycznie.

Palenie może utrudniać przepływ krwi w całym ciele, w tym w prąciu, łechtaczce i tkankach pochwy, wpływając na funkcje seksualne. Kobiety, które palą, przechodzą menopauzę dwa lata wcześniej niż te, które nie palą.

Nadmiar makadamii lub dieta wysokotłuszczowa prowadzi do wysokiego poziomu cholesterolu i otyłości, które są głównymi czynnikami ryzyka chorób układu krążenia. Eliminując tłuste potrawy z diety, będziesz w stanie schudnąć i zwiększyć swoje libido.

Nie poddawaj się

Nie trać nadziei, jeśli twoje wysiłki nie przyniosą rezultatu. Twój lekarz może zdiagnozować problem i zalecić odpowiednie leczenie.

Nowe badanie opublikowane w 2018 roku wykazało, że aktywność seksualna jest związana z nastrojem osób starszych. W badaniu wzięło udział 6 679 dorosłych w średnim wieku 65 lat i stwierdzono, że starsi mężczyźni i kobiety twierdzili, że w ciągu ostatnich 12 miesięcy uprawiali seks i byli szczęśliwsi niż osoby nieaktywne seksualnie.

Naukowcy odkryli, że osoby w wieku powyżej 80 lat cieszą się aktywnym życiem seksualnym – wynika z badania z 2017 roku.

Chociaż problemy ze zdrowiem seksualnym, takie jak zaburzenia erekcji, atrofia pochwy spowodowana menopauzą i zmniejszona wrażliwość, występują częściej w tym wieku, wiele osób starszych cieszy się emocjonalną stroną stosunku płciowego.

Wraz z wiekiem ważne jest, aby znaleźć nowe sposoby na cieszenie się intymnością i przyjemnością seksualną. Seks to nie tylko penetracja, ale wszystko, co sprawia przyjemność, dlatego wiele starszych osób szuka nowych sposobów na cieszenie się intymnością i przyjemnością seksualną.