10 pomysłów na trening cardio na świeżym powietrzu

0
993

Ponieważ lato już nadeszło od jakiegoś czasu, myślę, że to całkiem dobry pomysł, jeśli zasugeruję, abyś nie przebywał w domu (lub zamknięta na siłowni), ale wyjdź na zewnątrz i wykonaj inne ćwiczenia i ćwiczenia cardio niż te, które już masz Wiedziałeś i robiłem tak wiele razy, zwłaszcza w te ponure dni jesieni czy zimy, kiedy nie było Cię stać na zbyt częste wychodzenie z domu z powodu pogody.

Istnieje szeroki wachlarz ćwiczeń cardio, które można wykonywać na świeżym powietrzu, więc nie zaszkodzi przełączać się między nimi, łączyć je czy wykonywać z innymi klasykami. Oto kilka przykładów takich ćwiczeń, które mają przywrócić Ci formę i nie nudzić się na śmierć!

1. Bieganie po schodach

Ten rodzaj ćwiczeń powinien być pierwszym na liście ćwiczeń cardio na świeżym powietrzu. Jest to dobra okazja, aby ćwiczyć mięśnie czworogłowe i pośladkowe, a tym samym pozbyć się dodatkowych kalorii, które mogły się nagromadzić w czasie. O wiele ciekawiej jest biegać po prawdziwych schodach, na świeżym powietrzu, na słońcu, niż trenować na siłowni na stepperze.

2. Rolling

Drugim dobrym pomysłem na ćwiczenia jest jazda na rolkach, aktywność tylko dobra i odpowiednia na piękne letnie dni. Wykonane tak poprawnie, jak to tylko możliwe, jazda na rolkach to kolejny sposób treningu mięśnia czworogłowego, który można porównać do biegania, jeśli chodzi o spalanie kalorii.

To, co musisz wiedzieć o jeździe na rolkach, to to, że twoje kolana powinny być ugięte podczas ruchu, a nogi powinny być jak najdalej do tyłu, aby bardziej obciążyć mięśnie czworogłowe. Pomoże Ci to lepiej ćwiczyć zewnętrzne mięśnie ud, wykonując pełny zakres ruchu związanego z rolowaniem.

3. Wbieganie na wzgórze

Trzecią formą treningu cardio, którą można wykonywać na świeżym powietrzu, są biegi po wzgórzach. Zasadniczo to ćwiczenie jest dość podobne do treningu interwałowego (którego nie należy lekceważyć, ponieważ ma swoje zalety), ale na wyższym od niego poziomie. Aby rozpocząć, musisz przede wszystkim zdecydować, ile chcesz biec (lub biec), na jakim dokładnym dystansie, a następnie poszukać odpowiedniego wzniesienia, na którym chcesz to zrobić.

Jeśli Twój sprint jest krótki, ze zwiększoną intensywnością, to musisz szukać nieco bardziej stromego i krótszego podjazdu. Jeśli chcesz biec dłużej, potrzebujesz dłuższego wzniesienia z gładszym zboczem. Niezależnie od wybranej odległości nie zapomnij zawsze wbiegać pod górę, a gdy już zejdziesz, idź normalnie. Powtórz to ćwiczenie 6 do 10 razy.

4. Pływanie

Pływanie to forma treningu cardio, która jest często pomijana, chociaż ma wiele zalet i jeśli jest wykonywana prawidłowo, z dużą intensywnością, z pewnością będzie dla Ciebie korzystna. Jeśli tego lata znajdziesz się gdzieś w pobliżu jeziora (najlepiej tak czystego i przejrzystego, jak to tylko możliwe) lub jeśli wybierasz się nad morze, nie powinieneś przegapić ani zignorować kilku minutowych sesji pływackich każdego ranka.

Tym, którzy nie mają możliwości pływania w jeziorze lub nie mogą w tym sezonie dotrzeć do morza polecam poszukać basenu lub basenu do pływania kilka razy w tygodniu. Możesz zacząć od 15 minut dziennie, dodając dodatkowe 5 minut tygodniowo, aż osiągniesz sesję treningową trwającą 40-45 minut.

5. Bieganie po plaży

Jeśli sprint górski nie należy do Twoich ulubionych rodzajów treningu, możesz spróbować biegać po plaży. Wiem, że nie każdy będzie mógł zrobić takie szkolenie, bo nie mieszkają na plaży lub nie dotrą tam w tym roku, ale dla Ciebie, który będzie miał okazję dostać się na plażę, polecam próbować. Ciekawe w bieganiu po plaży jest to, że nie poruszasz się po bardzo płaskiej powierzchni, a zwłaszcza bardzo solidnej.

I to dobrze, ponieważ twoje ciało będzie musiało włożyć trochę więcej wysiłku, aby utrzymać równowagę, a tym samym trenować więcej mięśni z każdym krokiem. Lepiej byłoby nie biegać boso po plaży z co najmniej dwóch powodów. Pierwszą z nich jest to, że chodząc po piasku możesz doznać kontuzji (możesz zwichnąć kostkę), ponieważ Twoja stopa nie jest podtrzymywana przez but sportowy, który mocniej trzyma kostki.

Drugim powodem jest to, że na plaży (szczególnie w Rumunii) znajdują się wszelkiego rodzaju śmieci lub okruchy muszli, które mogą dostać się do nogi, raniąc cię.

6. Piesze wycieczki

Piesze wędrówki są idealne dla osób, które nie są przyjazne dla biegania lub sprintu. Chociaż wędrówka nie jest wykonywana z taką samą intensywnością jak bieganie lub sprint pod górę, nadal pomoże ci trochę ćwiczyć i trochę wysiłku.

Postaraj się wybrać obszar turystyczny, który ma również kilka wzniesień lub nawet mniejszych gór, ponieważ w ten sposób zaangażujesz w ten trening kilka grup mięśni: mięśnie czworogłowe, pośladkowe i łydki.

7. Wioślarstwo

Prawdopodobnie widziałeś już tak zwaną maszynę do wiosłowania na siłowni. Ale może nigdy go nie dotknąłeś z różnych powodów. Ale teraz, gdy na dworze jest jeszcze lato, może nie byłoby złym pomysłem, aby trochę zacząć wiosłować.

I nie mówię o siłowni, ale o naturze! Wiosłowanie (lub pływanie łodzią wyposażoną w wiosła) może być bardzo ciekawym zajęciem w grupie, z kilkoma przyjaciółmi, a także dobrą okazją do treningu górnej części ciała.

8. Siatkówka plażowa

Jeśli lubisz spędzać czas na plaży, dlaczego nie wziąć udziału w małej grze w siatkówkę? Może się wydawać, że ten sport nie może przynosić zbyt wielu korzyści, ale może być stosowany jako forma treningu cardio, aby pomóc spalić trochę kalorii, zwłaszcza jeśli grasz przez dłuższy czas.

9. Tenis

Czy lubisz sport, w którym używa się rakiety i piłki lub motyla? Jeśli tak, to tenis może być dla Ciebie najlepszą aktywnością latem. Ten sport jest dość intensywny, co sprawi, że zawsze będziesz poruszać się po boisku i pomoże spalić około 400-600 kalorii na godzinę, w zależności od tego, ile wysiłku włożysz!

10. Jazda na rowerze

Podsumowując, nie mogłem zapomnieć o jeździe na rowerze! To ostatnia forma treningu cardio (oczywiście spośród prezentowanych dzisiaj), którą możesz wypróbować latem. Jeśli lubisz jeździć na rowerze, to wsiadaj na rower i ruszaj w drogę! Idź jak najdalej, poznawaj przyrodę, weź udział w wyścigu, baw się z innymi przyjaciółmi. Rób wszystko, co przychodzi ci do głowy w tym względzie. Ograniczeniem jest tylko Twoja wyobraźnia!